Точила для ножів
ака б сталь не була використана для виробництва ножа, рано чи пізно його ріжуча кромка втрачає гостроту. Якщо інструмент призначений для роботи з деревом, картоном або іншими твердими матеріалами, в деяких місцях (як правило, де велике навантаження), виникають залами металу. Якщо вчасно не заточити такий ніж, то залами відламуються і на ріжучій кромці з'являються западини. Щоб повернути гостроту інструменту, використовують точильні камені або механічні точила для ножів та ножиць.
Види точілок для ножів
Мусат – овальний або круглий стрижень з металу. Лезо ножа проводять під кутом ріжучої кромки до мусату, що допомагає розправити залами. Такий спосіб заточування дуже делікатний і сточує меншу кількість металу з леза.
Точильний камінь може бути штучним або натуральним. Найбільш популярними є алмазні та керамічні. Шорстка поверхня каменю дозволяє загострити ріжучу кромку ножа.
Механічні та електричні точила виконані у вигляді верстата, що включає два або чотири абразивних диска. Лезо проводиться між дисками, що забезпечує розрівнювання кромки і її загострювання.
Механічні точила і каміння нашого магазину
Пристосування для заточування розрізняються по своїй складності, при цьому всі вони служать одній меті. Механічні точила і камені, представлені на сайті, підходять для ножів (туристичних, кухонних, виробничих) і ножиць.